Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie dla kibica na MŚ Rosja 2018

Już niedługo rozpocznie się prawdziwa mundialowa gorączka. Od 14 czerwca do 16 lipca będą trwać piłkarskie mistrzostwa świata Rosja 2018. Turniej odbędzie się z udziałem reprezentantów Polski, którzy mają być dopingowani przez kibiców specjalnie wybierająych się do Rosji. Podczas takiego wyjazdu warto zadbać nie tylko o bilety, transport i noclegi. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie. Sprawdź jak wygląda ubezpieczenie dla kibica na MŚ Rosja 2018.

Co z biletami?

Każdy kibic piłkarski marzy, by zmagania kadry Nawałki w Rosji podziwiać z perspektywy trybun. Pamiętajmy, że jedynym dystrybutorem biletów jest Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej – FIFA. Właśnie tam można kupić bilety na interesujące nas spotkania.  Całkowita ilość biletów, która została przeznaczona dla kibiców wynosiła ok. 2,5 miliona.

Okazuje się, że bilety na mecze Polaków w otwartej sprzedaży nie są już niedostępne. Do 15 lipca, czyli do dnia zakończenia turnieju będzie można kupować bilety na pozostałe dostępne mecze. Oprócz tego FIFA planuje utworzenie specjalnej platformy, na której kibice będą mogli się wymieniać biletami.

Co z wizą do Rosji?

Prezydent Rosji, Władimir Putin wyszedł z pomocną dłonią do wszystkich kibiców. Podpisana została ustawa, która oznacza, że kibice wybierający się do Rosji nie będą musieli posiadać wiz. Taką „wizą” będzie zakupiony bilet na mecz oraz specjalna karta kibica. Takie rozwiązanie pozwala na wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej i skorzystanie z darmowej komunikacji miejskiej oraz pociągów jadących do miast gospodarzy meczów MŚ. Wszyscy Ci, którzy do Rosji wybierają się bez biletu na mecz i zamierzają bawić się w specjalnych strefach kibica, najprawdopodobniej będą musieli posiadać wizę turystyczną, która kosztuje 154 zł.

Ilu Polaków planuje wizytę w Rosji?

W rozmowie z eurosport.interia.pl, dr Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN na pytanie ilu Polaków pojedzie na mundial powiedział:

„Kilkadziesiąt tysięcy. To ogromna liczba. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, że tylko posiadacze biletów automatycznie otrzymają kartę kibica. Reszta będzie musiała przejść całą procedurę wizową, co rzeczywiście może odstraszyć kilka tysięcy chętnych.

– Rosja to kraj, z którym graniczymy, więc nie jest to wyprawa do RPA czy Korei. Są to odległości zarówno kilometrowo, jak i cenowo osiągalne dla dużej rzeszy osób i wydaje mi się, że będzie wielu chętnych, żeby pojechać nawet bez biletu i dopiero na miejscu postarać się o wejściówkę.”

Ubezpieczenie dla kibica na MŚ Rosja 2018

Okazuje się, że ubezpieczenie turystyczne do Rosji nie jest drogie. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl sprawdzili ile kosztuje polisa dla 20-latka odwiedzającego Moskwę, gdzie planuje zwiedzić miasto i obejrzeć jeden z meczów mistrzostw świata. Polisa turystyczna została przygotowana dla:

  • Mężczyzny, 20 lat,
  • Termin: od 9.06.2018 do 16.06.2018 r.
  • Zakres terytorialny ochrony: Świat, Rosja bez USA, Kanady, Chin i Japonii.

W skład polisy turystycznej wchodzą następujące sumy ubezpieczenia:

  • Pomoc medyczna i koszty leczenia oraz podróż assistance – 200 000 zł
  • NNW – 30 000 zł
  • Odpowiedzialność cywilna – 500 000 zł
  • Bagaż – 5 000 zł

Z przygotowanej oferty wynika, że koszt takiej polisy wynosi tylko 35 zł. Jest to więc niewielki koszt, który zapewnia kompleksową ochronę podczas zagranicznego wyjazdu. Jeśli więc wybierasz się na mundial to zadbaj o ubezpieczenie dla kibica na MŚ Rosja 2018 z SuperUbezpieczenia.pl. Korzystaj z piłkarskich atrakcji, a my zadbamy o Twoje bezpieczeństwo. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

źródło: www.superubezpieczenia.pl, www.eurosport.interia.pl, www.podstadionem.pl, www.eska.pl

 

 

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie dla kibica na MŚ Rosja 2018

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x