Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry

 

Jedna ze studenckich ballad mówi, że jesienią góry są najszczersze. Tak też myśli większość z nas, wybierając właśnie tę porę roku na krótkie wypady weekendowe, lub na dłuższe wycieczki. W górach należy zwrócić szczególna uwagę na bezpieczeństwo. Aby nie wrócić do domu ze złamaną nogą, lub ręką należy zaopatrzyć się w nie tylko w odpowiednie obuwie, należy również dobrze się do takiej wycieczki przygotować. Oczywiście niezbędne jest również ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry, które w razie wypadku pokryje wszelkie koszty związane z jego skutkami.

Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie jego warunki. W górach łatwo jest o wypadek, należy więc wybrać takie opcje, które będą adekwatne do charakteru naszej wyprawy.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Zmieniające się warunki pogodowe mogą sprawić, że na szlaku „złapie” nas deszcz lub śnieg, o upadek więc nie trudno. Polisa NNW powinna zapewnić nam pomoc medyczną, zrefunduje koszty leczenia, pomoże też w procesie rehabilitacji jeśli podczas wędrówki ulegniemy wypadkowi.

Karta EKUZ

Jeśli planujemy wybrać się za granicę należy mieć przy sobie kartę EKUZ, która zapewnia nam opiekę medyczną w krajach Unii Europejskiej. Należy jednak mieć na uwadze, że posiadanie karty nie jest równoznaczne ze 100 procentowym zwrotem kosztów. Przed wyjazdem warto zorientować się jak wygląda opieka medyczna w danym kraju i jak do tego ma się nasze ubezpieczenie.

Nie oddalaj się od szlaków

Góry to miejsce w których łatwo się zgubić – taki wariant też należy wziąć pod uwagę, szczególnie, kiedy jedziemy w dane miejsce pierwszy raz. Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska podkreśla: „Interwencje medyczne są przeważenie objęte ubezpieczeniem, czego nie można powiedzieć o akcjach poszukiwawczych. Należy zapoznać się dokładnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, by móc później ubiegać się o refundacje kosztów akcji poszukiwawczej, które często są bardzo wysokie. Interwencje takie angażują wiele służb, a także zaawansowany sprzęt, np. helikoptery”. Jeśli zdarzy się nam sytuacja, w której wzywamy służby ratunkowe nie posiadając odpowiedniego ubezpieczenia – narazimy się na straty finansowe rzędu 3000 Euro. Przelot helikopterem bowiem nie jest finansowany z budżetu państwa – jak ma to miejsce w naszym kraju. Posiadanie samej karty EKUZ nie zwolni nas z opłat za koszty poszukiwania. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne uchroni nas przed tak wysokimi sumami.

Planujesz wspinaczkę? Poinformuj ubezpieczyciela

Planując wspinaczkę po górach, należy poinformować o tym naszego agenta. Ten rozszerzy zakres ochrony o wariant ekstremalnego uprawiania sportów. Co prawda zwiększy to sumę składki, ale w razie nieszczęśliwego wypadku mamy pewność, że otrzymamy fachową pomoc. Nie wykupienie tego wariantu zwalnia ubezpieczyciela z odpowiedzialności ubezpieczeniowej: „ Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybierając się na urlop w piękne rejony górskie mało kto myśli o niebezpieczeństwach czy zagrożeniach i nie przewiduje problemów. Ale nic nie zapewni spokoju tak jak pewność, że nawet w najbardziej odległych zakątkach górskich nie jesteśmy pozostawieni sami sobie – dodaje Nadzikiewicz.

Źródło: www.europ-assistance.pl

 

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x