Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Polisa turystyczna a choroba przewlekła

Osoba cierpiąca na przewlekłą chorobę nie musi rezygnować z wakacyjnych wyjazdów. W trakcie przygotowań należy uwzględnić ubezpieczenie, które zapewni pomoc medyczną w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia. Przy zakupie polisy turystycznej, należy określić rodzaj choroby, aby wybrać odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.

Chorujesz? Ubezpiecz się

Podstawowy zakres ubezpieczenia w podróży nie uwzględnia ryzyka chorób przewlekłych. Jeśli chorujemy na nadciśnienie i podczas lotu samolotem nastąpi pogorszenie naszego stanu zdrowia, które będzie wymagało nieplanowanego lądowania, transportu medycznego i hospitalizacji to niestety nasza polisa nie pokryje tych kosztów. Dlatego jeśli chorujemy przewlekle, a planujemy wyjazd, należy zapoznać się z kilkoma zasadami panującymi w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co to jest choroba przewlekła?

Według definicji większości ubezpieczycieli choroba przewlekła jest stanem chorobowym, który charakteryzuje się powolnym rozwojem, oraz długotrwałym przebiegiem. Lista chorób zawiera wiele schorzeń, które wymienione są warunkach polisy. Do najczęściej występujących chorób przewlekłych zaliczane są: choroby wieńcowe, nadciśnienie, cukrzyca,  alergie, stwardnienie rozsiane, nowotwory.  Jeśli leczyliśmy się lub jesteśmy w procesie leczenia choroby przez dłuższy czas, a choroba została zdiagnozowana, na co posiadamy dokumentację medyczną, mówimy wtedy o chorobie przewlekłej. Inaczej jest w przypadku zdiagnozowania choroby. Jeśli trafimy do szpitala z objawami na przykład zatrucia pokarmowego, a w trakcie leczenia okaże się, że mamy silną reakcję alergiczną – zdarzenie takie traktowane jest jako zdarzenie nagłe( wcześniej nie było takiej sytuacji a alergia nie była zdiagnozowana). Chory bowiem nie wiedział, że jest alergikiem, nie mógł więc utaić tego przed ubezpieczycielem.

Jak liczyć składkę z choroba przewlekłą?

Rozszerzenie ubezpieczenia o ewentualne zaostrzenia, powikłania choroby przewlekłej oznacza najczęściej zwyżkę składki o ok.300 %.  Dodatkowo należy wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia, która zapewni nam pokrycie wszystkich poniesionych kosztów.

W sytuacji, gdy wykupujemy polisę w formie rodzinnej czy zbiorowej można wskazać, które osoby rozszerzają zakres ubezpieczenia o ryzyko chorób przewlekłych. Dzięki temu zwyżka składki będzie dotyczyła tylko wskazanych osób a nie wszystkich wyjeżdżających.

Należy pamiętać, że w ramach polisy ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z zaostrzeniem czy powikłaniami – natomiast nie mówimy tu o kosztach leczenia samego stanu chorobowego czy też planowanego leczenia w zagranicznej placówce medycznej.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Polisa turystyczna a choroba przewlekła

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x