Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej

Nie każdy lubi wyjazdy all inclusive, baseny w hotelowych kompleksach czy też zorganizowane wypoczywanie zgodnie z harmonogramem organizatora. Co raz więcej osób decyduje się na wyjazdy bliżej natury. Nie lada przygodą może być podróżowanie i zwiedzanie kilku miejsc podczas jednego wyjazdu. Wyruszając na wakacyjny szlak warto sprawdzić ważność polisy OC.

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej

Obowiązkowe OC

Podstawy prawne dla użytkowników przyczep kampingowych są takie same jak dla pojazdów osobowych. Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC należy spełnić  najpóźniej:

– w dniu pierwszej rejestracji przyczepy w RP ( pierwszy właściciel w RP),

– z dniem zakupu przyczepy, która nie posiada ważnej polisy OC,

– z chwilą wprowadzenia przyczepy do ruchu.

Pamiętajmy, że zarejestrowana przyczepa musi posiadać ciągłość ubezpieczenia OC nawet jeśli stoi na polu kempingowym i jest obudowana na stałe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przerwę w ciągłości ubezpieczenia OC może zostać nałożona kara w wysokości nawet 580 zł.

Oferta ubezpieczeń dobrowolnych

Dobrowolne ubezpieczenia jakie można wykupić to NNW, Auto casco i Assistance.

Posiadając ubezpieczenie przyczepy kempingowej AC, zapewniamy sobie środki finansowe na pokrycie szkód związanych z uszkodzeniem przyczepy. Najpopularniejszą formułą jest polisa AC od wszystkich ryzyk, dzięki której odpowiedzialność ubezpieczyciela dotyczy nie tylko szkód związanych z kolizją, wypadkiem czy kradzieżą przyczepy ale wiele innych zdarzeń nawet tych najmniej oczekiwanych. Auto casco jest optymalnym rozwiązaniem zarówno gdy przyczepą zwiedzamy świat ale również, gdy jest ona wykorzystywana na jednym kempingu.

Jeśli często podróżujesz warto wykupić  ubezpieczenie assistance, które może działać tylko na terenie Polski lub na terenie Europy. Dostępne na rynku polisy różnią się zakresem świadczonych usług dlatego warto zapoznać się z limitami określonymi w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ile kosztuje polisa?

Cena polisy zależy od kilku czynników, przede wszystkim od posiadanych zniżek z tyt. dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia. Każde towarzystwo ma własną indywidualną ocenę do której brane są pod uwagę ostatnie 3 do 8 lat. Oferta ubezpieczenia Auto Casco dostępna jest w zależności od wieku przyczepy kempingowej oraz jej wartości. Zawierając polisę AC powinno się wskazać dodatkowe wyposażenie zamontowane na stałe.

Posiadacz pełnych zniżek Bonus Malus za polisę OC zapłaci ok. 30 zł, polisa AC od wszystkich ryzyk dla przyczepy wartej 30.000 zł to koszt ok. 200 zł, natomiast najciekawszy wariant assistance na Polskę i Europę ze zwiększonym limitem holowania poza granicami kraju jest dostępny od 210 zł.

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x