Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Wyższe kary za brak OC

Od 2015 roku wzrosną kary za brak ubezpieczenia OC. Właściciel samochodu jeżdżący ponad dwa tygodnie bez ważnego OC zapłaci aż 3500 zł kary!

Przeciętny właściciel samochodu z OC, który uczestniczy w kolizji musi się jedynie liczyć z poniesieniem kosztów związanych z naprawą samochodu. Jednak gdy stłuczka jest znacznie poważniejsza do tego można doliczyć pokrycie kosztów leczenia oraz zadośćuczynienia w przypadku spowodowania kalectwa – dotyczy to innych uczestników wypadku.

Jako właściciele pojazdu – kierowcy musimy się liczyć z finansową odpowiedzialnością. Nieporównywalne są koszty ubezpieczenia OC a ewentualnych następstw nieszczęśliwego wypadku. Dlatego nie powinniśmy traktować OC jako zła koniecznego. Nierzadko właśnie ta polisa ratuje nasz budżet.

Nie zapominajmy, że składkę możemy rozłożyć na 2, 4 lub 11 rat. Takie rozwiązanie nie stanowi zatem ogromnego obciążenia naszego portfela – wyjaśnia Mariusz Lewaszow, Specjalista ds. Ubezpieczeń w SuperUbezpieczenia.pl.

Poniżej przedstawiamy szczegółowo kwoty związane z karą za brak OC w 2015 roku. Jak widać takie kary mogą stanowczo nadszarpnąć budżet domowy.

 

Okres braku OC Samochody osobowe PLN Samochody ciężarowe PLN

Pozostałe pojazdy PLN

Do 3 dni

700 1050

120

Od 3 dni do 14 dni

1750 2630

290

Powyżej 14 dni 3500 5250

580

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Wyższe kary za brak OC

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x