Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie OC a Zielona Karta

Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy ubezpieczeniem komunikacyjnym OC a Zieloną Kartą? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Poznaj więcej szczegółów i pamiętaj, że podczas zagranicznych wyjazdów polisa ubezpieczeniowa jest niezbędna.

Gdzie działa ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC to polisa, która chroni właściciela pojazdu przed finansowymi konsekwencjami, gdy jest on sprawcą zdarzenia drogowego. Oznacza to, że za ewentualne szkody zapłaci ubezpieczyciel sprawcy. Ubezpieczenie OC obejmuje ochroną wszystkie zdarzenia powstałe w państwach, gdzie biura narodowe są sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego. W skład wchodzą kraje członkowskie w Unii Europejskiej, EFTA i państwa stowarzyszone. Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej czyli 1 maja 2004 wszystkie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w swoim zakresie obejmują terytoria takich państw jak:

  • Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania, Włochy, Węgry i Serbia

Pamiętaj, że wyjeżdżając do tych państw własnym samochodem wystarczy tylko posiadać ważne ubezpieczenie OC. Co jednak z Zieloną Kartą. Kiedy ona może się przydać?

Zielona Karta potwierdza ubezpieczenie

W takich krajach jak Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Turcja, Tunezja, Ukraina wymagana jest Zielona Karta. W skrócie jest to Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy. Zielona Karta jest potwierdzeniem, że właściciel pojazdu posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Planując zagraniczne podróże warto wiedzieć, gdzie Zielona Karta jest wymagana. Taki dokument pomoże uniknąć nieprzyjemności w przyszłości, gdy dojdzie np. do kolizji za granicą. Szukasz OC i potrzebujesz Zielonej Karty? Skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl, którzy znajdą dla Ciebie polisę spełniająca Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie OC a Zielona Karta

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x