Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Kompletując szkolną wyprawkę pamiętaj o ubezpieczeniu

Już niedługo koniec wakacji. Dzieci jeszcze o tym nie myślą, ale rodzice już teraz zaczynają kompletować szkolną wyprawkę. Wraz z nowym rokiem szkolnym kupujemy naszym pociechom plecaki, książki, zeszyty i inne przybory niezbędne w nauce. Nie ma co ukrywać, że początek roku szkolnego to duże wydatki. Jednym z nich jest opłacenie szkolnej polisy NNW. Pamiętajmy jednak, że taka polisa może nie zapewniać kompleksowej ochrony.

Odszkodowanie może nie wystarczyć na leczenie

Z polisą NNW rodzice mają zwykle do czynienia podczas pierwszej wywiadówki, gdzie opłacają składkę ubezpieczenia oferowanego przez szkołę. Niewielu rodziców sprawdza dokładnie szczegóły polisy i opłaca składkę bez zagłębiania się w konkretne zapisy. Rozczarowanie pojawia się, gdy dziecko dozna nieszczęśliwego wypadku, a odszkodowanie będzie bardzo niskie. Ma to związek z tym, że szkolne NNW z placówki zwykle jest tanie i posiada niskie sumy ubezpieczenia.

Jakiś czas temu Rzecznik Finansowy opublikował raport dotyczący szkolnego NNW. Okazało się, że polisa oferowana przez szkołę nie gwarantuje kompleksowej ochrony. Rodzice często sugerują się tylko niską ceną i nie sprawdzają szczegółów. Zasada w wielu przypadkach jest prosta: niska cena to niskie odszkodowanie i węższy zakres ochrony. RF informuje również, że szkoła nie może nałożyć obowiązku kupna takiego ubezpieczenia.

Przypominamy, że wiele urazów jak np. skręcenia to zwykle od 1 do 5% kwoty maksymalnej. Przy polisie z niskimi sumami za nieszczęśliwy wypadek rodzice mogą dostać zwykle od 70 do 150 zł odszkodowania. Taka kwota nie wystarczy często nawet na pokrycie środków opatrunkowych nie mówiąc już o wizytach lekarskich i ewentualnej rehabilitacji.

Indywidualne szkolne NNW

Wybierając indywidualne szkolne NNW rodzice sami mają wpływ na wygląd takiego ubezpieczenia. Polisa z wysoką sumą ubezpieczenia oraz szerokim zakresem ochrony gwarantuje wypłatę wyższego świadczenia Ubezpieczając dziecko na np. 50 tys. zł za złamaną nogę można otrzymać ok. 1250 zł. W przypadku „grupówki” ze szkoły można otrzymać ok. 100 zł.

Zakres ubezpieczenia powinien obejmować m.in.:

  • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku, śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku w środku lokomocji lub aktów sabotażu i terroru, trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku, wypłata świadczeń z tytułu wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w przypadku, gdy nie został orzeczony trwały uszczerbek na zdrowiu. Zajęcia pozalekcyjne takie jak taniec, piłka nożna, karate, czy inne popularne zajęcia również powinny być objęte ochroną.

Ubezpieczyciele oferują również assistance

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych w ramach polisy szkolnej NNW oferują również pakiety assistance. W zależności od firmy są to różnego rodzaju usługi jak np. organizacja wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, pomoc informacyjna lub opieka po wyjściu ze szpitala.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Kompletując szkolną wyprawkę pamiętaj o ubezpieczeniu

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x