Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Zimowe sporty ekstremalne tylko z ubezpieczeniem

Sport to nie tylko zdrowie, ale również idealny sposób na spędzanie wolnego czasu zimą. Dla niektórych jednak jazda na nartach lub uroki biegówek nie wystarczają. Wszyscy Ci, którzy chcą poczuć przypływ adrenaliny wybierają inne dyscypliny. Zimą można uprawiać wiele sportów. Warto jednak pamiętać, że wszystkie ekstremalne dyscypliny wymagają odpowiedniego ubezpieczenia.

Białe szaleństwo może być naprawdę szalone, gdy zdecydujemy się na bardziej ekstremalne wrażenia. Pamiętajmy jednak, że każdy zimowy sport wymaga dużych umiejętności i dobrej kondycji. Zawsze istnieje ryzyko doznania urazu. Dotyczy to zwłaszcza sportów ekstremalnych.

Co to są sporty ekstremalne?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe różnie przypisują dany sport do kategorii sportów ekstremalnych. Zwykle za takie uważa się dyscypliny, których uprawianie wymaga dużej sprawności fizycznej, umiejętności technicznej  i wiedzy jak postępować w trudnych warunkach. Jeśli więc planujesz wspinać się wysoko w górach lub ścigać się na skuterze śnieżnym to bądź pewny, że takie sporty będą zaliczane do tych ekstremalnych.

Przykładowe zimowe sporty ekstremalne to m.in.:

  • Wspinaczka wysokogórska,
  • Alpinizm
  • Skutery śnieżne
  • Skibob
  • Ice surfing
  • Ice climbing

Mówi się, że sport to zdrowie. W przypadku ekstremalnych dyscyplin istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś może pójść nie tak. Warto pamiętać, że odpowiednie ubezpieczenie gwarantuje, że za leczenie, akcję ratunkową, transport medyczny zapłaci Twój ubezpieczyciel.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne obejmujące sporty ekstremalne?

Cena polisy turystycznej w porównaniu do cen zagranicznych wycieczek nie jest duża. Ubezpieczenie obejmujące sporty ekstremalne jest zwykle droższe niż polisa w standardowym zakresie. Koszt w większości przypadków nie będzie wysoki w porównaniu do wartości sprzętu. Oprócz tego warto posiadać również ubezpieczenie bagażu i OC, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że podczas uprawiania sportu możemy wyrządzić szkody osobom trzecim.

O czym należy pamiętać?

Wybierając ubezpieczenie obejmujące sporty ekstremalne nie należy sugerować się tylko ceną. Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie warunki jak m.in. zakres ochrony i sumy ubezpieczenie. Właśnie od tego będzie zależeć czy Twoja polisa rzeczywiście zapewnia Tobie kompleksową ochronę.

Zimowe szaleństwo to doskonała okazja do skorzystania z uroków zimy. Decydując się na sporty ekstremalne warto posiadać kompleksowe ubezpieczenie turystyczne, które obejmuję dyscyplinę, która planujesz uprawiać. Nie wiesz jak wybrać najlepszą ofertę? Skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Zimowe sporty ekstremalne tylko z ubezpieczeniem

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x