Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie nagrobka – przed czym chroni?

Każde niespodziewane zdarzenie na cmentarzu może doprowadzić do powstania poważnych szkód. Upadek drzewa, niespodziewana zmiana pogody lub akty wandalizmu to tylko niektóre sytuacje, po których renowacja lub naprawa nagrobka jest niezbędna. Sprawdź dlaczego warto posiadać ubezpieczenie nagrobka i poznaj więcej szczegółów na temat tej polisy.

Ubezpieczyć nagrobek można w ramach polisy mieszkaniowej

Usługi kamieniarskie nie należą do najtańszych. Ceny nagrobków wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. W mediach zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych słyszy się o licznych aktach wandalizmu na cmentarzach. Tylko odpowiednie ubezpieczenie pomoże pokryć wszystkie koszty związane z naprawą i renowacją nagrobka.

Towarzystwa Ubezpieczenie doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby stworzenia kompleksowego produktu chroniącego mogiły zmarłych bliskich. Firmy coraz częściej oferują ochronę w ramach dodatku do polisy mieszkaniowej. Obecnie taka opcja jest dostępna m.in. w PZU, Warcie i Allianz.

Na czym polega ochrona?

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie nagrobka? Na temat polisy wypowiedział się Mariusz Lewaszow, ekspert ds. ubezpieczeń w SuperUbezpieczenia.pl:

„Płyty nagrobne zazwyczaj chronione są przez zakłady ubezpieczeń od takich szkód jak m.in.: akty wandalizmu czy przed skutkami działania sił przyrody i żywiołów takich ja powodzie, opady deszczu i śniegu, huragan, gradobicie. Jak wiadomo anomalie pogodowe w Polsce zdarzają się coraz częściej”

SuperUbezpieczenia.pl: Ubezpieczenie nagrobka dostępne jako osobny produkt

Jak jednak podkreśla ekspert z SuperUbezpieczenia.pl, ubezpieczenie płyty nagrobnej bez konieczności wykupienia polisy mieszkaniowej jest możliwe: „Posiadamy produkt, który zapewnia ochronę grobów bez konieczności nabywania polisy mieszkaniowej. Zakres ubezpieczenia obejmuje szkody powstałe wskutek: dewastacji, gradu, huku, gradu, huku ponaddźwiękowego, huraganu, lawiny, naporu śniegu, osuwania się ziemi, powodzi, pożaru, trzęsienie ziemi, uderzenia pioruna, uderzenia pojazdu, wandalizmu czy zapadania się ziemi” – wylicza M. Lewaszow.

Kto odpowiada za szkody na cmentarzu?

Każdy właściciel cmentarza (np. urząd miasta, parafia lub inny organ zarządzający) odpowiada za bezpieczeństwo na cmentarzu i jest odpowiedzialny za jego zabezpieczenie (dotyczy to również nadzorowania kondycji drzew i innych obiektów). Oprócz tego właściciel cmentarza powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie, które chroni na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń –  takim produktem jest m.in. OC zarządcy.

Upadek drzewa – od kogo uzyskamy odszkodowanie?

Upadek drzewa lub gałęzi na mogiłę to najczęstsza szkoda, do której dochodzi na cmentarzu. Jeżeli za jego upadek odpowiedzialny jest np. silny wiatr to po odszkodowanie możemy zwrócić się do naszego ubezpieczyciela, u którego wykupiliśmy polisę. O odszkodowanie do zarządcy cmentarza możemy zgłosić się wtedy, gdy upadek drzewa spowodowany był jego złym stanem (np. drzewa było spróchniałe). Oznacza to, że zarządca zignorował sygnały o złej kondycji drzewa, a mimo to nie podjął  żadnych czynności, które usunęłoby potencjalne zagrożenie.

Zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie nagrobka swoich bliskich. Skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl pod numerem 720 221 221 i poznaj więcej szczegółów na temat polisy.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie nagrobka – przed czym chroni?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x