Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Czy można ubezpieczyć sprzęt budowlany?

Firmy i przedsiębiorstwa z branży budowlanej doskonale wiedzą, że sprzęt jest bardzo drogi. Niestety o uszkodzenia i inne szkody na budowie nie trudno. Tutaj pojawia się pytanie. Czy można ubezpieczyć sprzęt budowlany?

Kto może skorzystać z polisy?

Ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego jest przeznaczone dla osób prawnych, osób fizycznych, jednostkach, które prowadzą działalność gospodarczą. Takie ubezpieczenie w szczególności jest przeznaczone dla firm budowlano-montażowych. O takie ubezpieczenie powinien zadbać każdy właściciel firmy lub przedsiębiorstwa z branży.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Prowadząc taką działalność gospodarczą trzeba wiedzieć, że na budowie podczas różnych prac może dojść do uszkodzenia Twojego kosztownego sprzętu. Ubezpieczenie obejmuje maszyny, które są w ruchu bądź postoju lub w czasie demontażu lub montażu na miejscu pracy. Oprócz tego sprzęt jest też ciągle w trasie. Odpowiednie ubezpieczenie chroni także w trasie załadunku i rozładunku ze środka transportu. Ubezpieczyciel odpowiada za szkody powstałe w okresie ubezpieczenia przez nagłe, nieprzewidziane i niezależne przyczyny. Pamiętaj, że nie dostaniesz odszkodowania jeśli szkody powstaną z przyczyny, która została opisana w tzw. katalogu wyłączeń.

Najczęstsze szkody obejmują takie zdarzenia jak:

  • Błędy w obsłudze maszyn
  • Kolizje na terenie budowy
  • Powódź, deszcz, huragan, uderzenie pioruna, grad, osunięcie się ziemi
  • Kradzież, włamanie, rabunek
  • Zniszczenie przez osoby trzecie
  • Ogień, eksplozja

Zniszczenie sprzętu? Jak traktują to ubezpieczyciele?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe  często dokładnie nazywają i określają co wg. Nich jest zniszczeniem sprzętu lub maszyny.  Zwykle za taką szkodę uważa się utratę, zniszczenie lub uszkodzenie maszyny przez co niemożliwe jest spełnienie jej funkcji lub wymagana jest naprawa bądź wymiana.

Warto jest czytać OWU

Na Budowie może zdarzyć się wszystko. Działanie warunków atmosferycznych lub błąd ludzki może doprowadzić do poważnych uszkodzeń sprzętu, co niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje finansowe. Wybierając ubezpieczenie należy zwrócić szczególną uwagę na zakres ubezpieczenia i katalog wyłączeń. Pamiętaj, by przy wyborze polisy nie sugerować się tylko ceną. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl, którzy doradzą i odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Zadzwoń pod numer 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Czy można ubezpieczyć sprzęt budowlany?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x