Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu motocykla?

Pierwsze dni wiosny oznaczają, że już niedługo na naszych drogach pojawią się miłośnicy jednośladów. Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego porozmawialiśmy z ekspertem ds. ubezpieczeń z SuperUbezpieczenia.pl, Mariuszem Lewaszowem, który wyjaśni nam wszystkie kwestie związane z ubezpieczeniem jednośladu.

O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem sezonu motocyklowego?

ML: Wielu ekspertów motoryzacyjnych często zaznacza, że przed wiosną należy zadbać o swój jednoślad pod względem mechanicznym, czyli należy dokonać dokładnego przeglądu technicznego. Oprócz tego motocykliści często inwestują w nowe kaski i odzież ochronną. Z naszego punktu widzenia nie należy zapominać również o ubezpieczeniu OC. Polisę należy mieć zawsze przy sobie podczas wyjazdu w trasę. Brak polisy oznacza często dużą karę.

Czy OC na motocykl różni się znacząco od ubezpieczenia OC na samochód?

ML: W przypadku motocykla sprawa jest bardzo prosta. Cała procedura zakupu polisy jest taka sama jak w przypadku samochodu. Kupując używany motocykl trzeba pamiętać, że polisa poprzedniego właściciela przechodzi od razu na kupującego. Od niego zależy czy chce polisę kontynuować lub wypowiedzieć i zawrzeć OC w innej firmie. Przy okazji kupna motocykla trzeba wiedzieć, że polisa OC poprzedniego właściciela nie odnawia się automatycznie. Warto więc o tym pamiętać.

Miłośnicy jednośladów inwestują często duże pieniądze w swoje maszyny. Uszkodzenia motocykla potrafią być bardzo wysokie. Czy można się przed tym jakoś zabezpieczyć?

ML: Właściciele motocykli podobnie jak właściciele samochodów mogą kupić dodatkowe ubezpieczenie AC. Na taką ochroną powinni zdecydować się szczególnie Ci, którzy zainwestowali bardzo duże pieniądze w swoje maszyny. W kwestii polisy AC niektórzy ubezpieczyciele mogą wymagać od właściciela dodatkowych zabezpieczeń.

Kierowców w kwestii ubezpieczenia interesuje temat zniżek i cen. Jak można uzyskać zniżki na ubezpieczenie motocykla i co wpływa na cenę składki?

ML: Okazuje się, że niektórzy ubezpieczyciele przenoszą zniżki z samochodu na motocykl. To dobra wiadomość dla kierowców samochodów z dużym stażem, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z motocyklem. Jeśli chodzi o cenę to jest ona wyliczana indywidualnie. W kalkulacji pod uwagę brane są takie informacje jak dane kierowcy i pojazdu. Składka może się różnić w zależności od rodzaju motocykla, pojemności i mocy.

Ile więc może kosztować ubezpieczenie?

ML:  Cena OC na motocykl zaczyna się od około 100 zł. Za motorower i skuter zapłacimy jeszcze mniej. Najlepszym rozwiązaniem jest porównywanie ofert we wszystkich firmach. Nasi eksperci sprawdzają i porównują składki we wszystkich firmach. Warto skorzystać z tej pomocy i oszczędzić na ubezpieczeniu OC.  Zapraszam do kontaktu pod numer 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu motocykla?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x