Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

O czym pamiętać na stoku?

Jazda na nartach to niesamowita frajda i sposób na spędzanie wolnego czasu. Wybierając się na zagraniczne stoki nie zapominaj o ubezpieczeniu. Pamiętaj, że EKUZ nie zapewnia kompleksowej ochrony. Sprawdź jak wygląda ubezpieczenie narciarskie.

Narty tylko z polisą

Od lat dużą popularnością wśród Polaków cieszą się ośrodki narciarskie w Czechach, Austrii, Włoszech lub na Słowacji. Szosując za granicą pamiętaj, że w razie niespodziewanego wypadku za akcję ratunkową, transport medyczny, pomoc lekarską itp. będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Kompleksowe ubezpieczenie narciarskie gwarantuje pomoc w razie niespodziewanego zdarzenia na stoku. Pamiętaj więc, by jeżdżąc na nartach mieć przy sobie numer polisy ubezpieczeniowej oraz numer alarmowy do ubezpieczyciela. Szybki kontakt z Centrum alarmowym i podanie wszystkich niezbędnych danych usprawni cały proces pomocy.

Co gwarantuje EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia pomoc medyczną na tych samych zasadach, z których mogą skorzystać obywatele danego kraju. EKUZ obejmuje z bezpłatnych świadczeń medycznych w danym państwie.

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że EKUZ nie gwarantuje kompleksowej pomocy we wszystkich przypadkach. Nie pokryte zostaną np. koszty związane z ratownictwem górskim, transportem medycznym itd. W wielu państwach za taką pomoc trzeba płacić z własnej kieszeni. Koszty mogą zostać pokryte tylko w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Piłeś? Nie zjeżdżaj

Hasło „nigdy nie jeżdżę po alkoholu” idealnie pasuje do zimowej jazdy na nartach. Wielu narciarzy urozmaica sobie przerwy w szusowaniu grzańcem lub piwem. Pamiętaj, że będąc pod wpływem alkoholu Towarzystwo Ubezpieczeniowe może nie wypłacić odszkodowania, gdy na stoku dojdzie do wypadku. To nie jedyne wyłączenie, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności. Warto przed podpisaniem dokładnie zapoznać się z tzw. katalogiem wyłączeń.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Nasi eksperci od lat znajdują dla miłośników zimowego szaleństwa najlepsze produkty ubezpieczeniowe na rynku. Z kalkulacji wykonanej w styczniu 2018 roku dla osób do 26 roku życia wynika, że ubezpieczenie narciarskie na trzydniowy wyjazd  może kosztować 22 zł i obejmować:

  • koszty leczenia- 350 000 zł
  • Pomoc Assistance w wersji TOP
  • NNW- 20 000 zł
  • OC w życiu prywatnym 100 000 zł
  • Bagaż- 2 000 zł

 

W wyborze polisy  skorzystaj z pomocy ekspertów SuperUbezpieczenia.pl. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221. SuperUbezpieczenia.pl to najlepsze polisy w Twoim mieście.

Polub ten artykuł!

Skomentuj

O czym pamiętać na stoku?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x