Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Czy szkolne NNW działa podczas wakacji?

Jeszcze tylko maj, czerwiec i wakacje  – upragniony czas dzieci w każdym wieku. Planując wyjazdy na różnego rodzaju kolonie i obozy nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie naszych pociech. Wielu z nas zastanawia się, czy dzieci bawiące się na osiedlowych placach zabaw lub wyjeżdżających na wycieczki mogą liczyć na ochronę w ramach szkolnego NNW? Oczywiście, że mogą, warto jednak pamiętać o odpowiednim rozszerzeniu ochrony.

Beztroska zabawa

Dzieci to żywioł i energia. Wakacje sprzyjają zabawie, wycieczkom i aktywności sportowej. Niestety zawsze istnieje ryzyko doznania urazu. Upadek ze ślizgawki, skręcenie nogi na boisku lub poważniejsze złamania i stłuczenia to tylko niektóre ryzyka. Tutaj pojawia się pytanie. Czy szkolne NNW, które zwykle jest kupowane wraz z początkiem roku szkolnego działa również podczas wakacji?

Jak wybrać szkolne NNW?

Na początek każdy rodzić musi wiedzieć, że szkolne NNW może kupić na dwa sposoby. Pierwszy jako polisa oferowana przez szkołę (jest to polisa w formie ubezpieczenia grupowego). Druga opcja to ubezpieczenie wykupowane jako polisa indywidualna, która charakteryzuje się zwykle wyższa sumą ubezpieczenia i szerszym zakresem ochrony. Warto wiedzieć również, że dziecko może posiadać obie polisy. Wówczas w przypadku nieszczęśliwego wypadku środki otrzymamy z dwóch źródeł.

Co musisz wiedzieć o polisie oferowane przez szkołę?

Ubezpieczenie szkolne NNW oferowane przez placówkę zawiera się zwykle wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i zazwyczaj jest ono tanie. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl zaznaczają jednak, że taka polisa daje tylko iluzoryczną ochronę. Wąski zakres ochrony i niska suma ubezpieczenia może nie zapewnić odszkodowania na poziomie, który pomoże wrócić dziecku do pełni sprawności po niespodziewanym wypadku.

Dlaczego warto wykupić indywidualne szkolne NNW?

Indywidualne szkolne NNW zapewni Ci spokój i da pewność, że Twoje dziecko posiada odpowiednią ochronę. Dlaczego? Dlatego, że to wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. To ty wybierasz zakres ochrony i sumę ubezpieczenia. Suma na odpowiednim poziomie zapewni odpowiednią kwotę odszkodowania za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Natomiast zakres ochrony możesz dostosować do aktywności dziecka. Jeśli więc Twoja pociecha trenuje np. piłkę nożną, karate, pływanie itp. to masz pewność, że ochrona będzie działać kompleksowo podczas zajęć pozalekcyjnych.

Sprawdzaj OWU

Tylko świadomy wybór polisy szkolnej NNW zapewni najlepszą ochronę. Przed podpisaniem umowy sprawdzaj wszystkie zapisy w umowie. Znajomość OWU pozwoli na uniknięcie nieporozumień w przyszłości. Właśnie w tym dokumencie znajdują się dokładne definicje zdarzeń, sumy ubezpieczenia i zakres ochrony oraz tabele opisujące procentowy spis zdarzeń obejmujący uszczerbek na zdrowiu.

Zbliżają się wakacje. Szkolne NNW choć nieobowiązkowe może okazać się niecenione podczas szaleństwa Twojego dziecka w tym czasie. Sprawdź jaką ochroną objęte jest Twojo dziecka i zadbaj o indywidualną polisę NNW. W wyborze najlepszego ubezpieczenia pomogą Ci eksperci SuperUbezpieczenia.pl, którzy doradzą i odpowiedzą na każde pytanie. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Czy szkolne NNW działa podczas wakacji?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x