Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Jakie ubezpieczenie dla instruktora narciarstwa?

Jazda na nartach to najpopularniejszy zimowy sport Polaków. Amatorów białego szaleństwa  na stokach można spotkać praktycznie w każdym wieku. Polepszająca się infrastruktura sprawia, że już od najmłodszych lat można zarazić dzieci do tego sportu. Na początku swojej przygody z narciarstwem warto skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora, który udzieli lekcji i cennych wskazówek. Czy instruktor narciarstwa musi posiadać ubezpieczenie?

Czy trzeba posiadać ubezpieczenie?

Każda osoba, które jest instruktorem jakiejś dyscypliny sportowej powinna posiadać kompleksowe ubezpieczenie dostosowane do charakteru pracy. Czy taką polisę powinien posiadać również instruktor narciarstwa?

Tak. Każdy instruktor sportu, pracownik obsługi sportu, organizacji sportowych oraz podmiot prowadzący działalność o charakterze sportowo-rekreacyjnym powinien posiadać odpowiednią ochronę.  Praca z młodymi sportowcami i prowadzenie działalności sportowo-rekreacyjnej wymaga bardzo dużej odpowiedzialności. Każdy trener lub instruktor odpowiada za zdrowie i życie swoich podopiecznych. Ubezpieczenie OC gwarantuje wypłatę odszkodowanie osobom poszkodowanym, które np. uległy wypadkowi przez zaniechanie lub błąd instruktora

Co obejmuje ubezpieczenie dla instruktora narciarstwa?

Osoba poszkodowana może uzyskać odszkodowanie od instruktora jeśli szkoda powstała np.:

  • Z powodu źle przygotowanej sali do ćwiczeń
  • Podczas zajęć w terenie dojdzie do uszkodzenia np. samochodu
  • Dotyczy uszkodzenia wynajmowanego sprzętu
  • Odszkodowanie za uszkodzone rzeczy, pozostawione przez podopiecznych w szatni

Więcej o ubezpieczeniu dla instruktorów narciarstwa mówią eksperci ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Mają oni przygotowaną polisę odpowiedzialności cywilnej, która dotyczy zawodu instruktora lub trenera. Z takiej ochrony można skorzystać, gdy jest się aktywnym instruktorem, trenerem PZN i posiada się aktualne uprawnienia poparte odpowiednim dokumentem.

Oprócz tego należy  pamiętać, że na dzień wypadku instruktor musi posiadać opłaconą składkę członkowską w SiTN PZN. Musi również posiadać odpowiednie potwierdzenie płatności.

Praca instruktora narciarstwa z pewnością nie należy do nudnych zawodów. Jednak w tym (jak i w innych  zawodach – gdzie uczymy innych i mamy do czynienia z różnymi ryzykami) należy posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Praca instruktora to odpowiedzialna praca, w związku z tym wymaga odpowiedniej ochrony.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Jakie ubezpieczenie dla instruktora narciarstwa?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x