Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie dla rowerzystów

Wiosna to czas, kiedy amatorzy dwóch kółek szykują się do tak zwanego „otwarcia sezonu”. Jedni przymierzają się do zakupu nowych sprzętów, inni konserwują jednoślady, by podczas ich użytkowania bezpiecznie przemierzać kilometry. Innym elementem przygotowania do sezonu powinno być odpowiednie ubezpieczenie roweru. Oto kilka wskazówek związanych z polisą dla rowerzysty. 

Bezpieczeństwo rowerzystów powinno stanowić na drogach najwyższą wartość. W zderzeniu rowerzysty z autem – cyklista nie ma żadnych szans, aby wyjść z kolizji bez szwanku. Rowerzystów nie chronią poduszki powietrzne i inne systemy bezpieczeństwa montowane w pojazdach, tylko kombinezon i kask. W związku z tym zachowanie szczególnego ostrożności podczas jazdy rowerem jest bardzo ważne. Towarzystwa Ubezpieczeniowe w swoich ofertą tworzą produkty, które mają objąć kompleksową ochroną rowerzystów.

Ubezpieczenie roweru AC, OC i NNW…

 

Ubezpieczenie AC dla rowerów jest, polisą, która chroni Twój sprzęt przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Niestety nie wszystkie firmy oferują taki produkt ubezpieczeniowy. Natomiast ubezpieczenie OC w życiu prywatnym powinno zainteresować wszystkich fanów dwóch kółek. Chroni ona przed finansowymi konsekwencjami, gdy podczas jazdy wyrządzimy szkodę osobom trzecim.

Mariusz Lewaszow, ekspert ds. ubezpieczeń w SuperUbezpieczenia.pl zwraca uwagę na to, że polisa OC w życiu prywatnym może być dodawana jako element polisy mieszkaniowej i obejmuje szkody wyrządzone podczas jazdy rowerem. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy takiej ochrony ubezpieczeniowej już nie posiadamy.

 

Wypadek na rowerze oprócz zniszczenia sprzętu często niesie za sobą poważne kontuzje i uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczenie NNW chroni rowerzystę przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jeśli ulegniesz wypadkowi i w związku z tym doznasz uszczerbku (trwałego) na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie. Otrzymane odszkodowanie pomoże Ci wrócić do pełnej sprawności.

 

Jazda na rowerze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję. Warto jednak wcześniej zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które obejmie nas kompleksową ochroną w razie niespodziewanego zdarzenia. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.supeubezpieczenia.pl. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą polisę na rynku. Zaufaj nam i ciesz się z jazdy rowerem.

 

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie dla rowerzystów

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x