Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie od gradobicia. Co można objąć ochroną?

W okresie wiosenno-letnim w całej Polsce występuje duże ryzyko burz, wichur i gradobicia. Nieoczekiwana, nagła zmiana pogody potrafi w kilka chwil zniszczyć cały dorobek Twojego życia. Skutki np. gradobicia niosą często za sobą bardzo poważne konsekwencje finansowe. Najgorsze jest to, że ciężko się przed anomaliami pogodowymi ochronić. Wiosną i latem grad może zniszczyć np. dach, samochód lub uprawy rolne. W tym artykule dowiesz się jak wygląda ubezpieczenie od gradobicia. Poznaj więcej szczegółów.

Samochód zniszczony przez grad

Gradobicie to anomalia pogodowa, która może Cię spotkać w najmniej oczekiwanym momencie. Często grad towarzyszy nam podczas jazdy samochodem. Gwałtowne opady mogą uszkodzić karoserię Twojego samochodu. Czy można się przed tym jakoś uchronić? Właściciele zwłaszcza droższych samochodów powinni zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia Autocasco lub Minicasco, które w swoim zakresie zabezpieczy Cię przed stratami spowodowanymi przez gradobicie.

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że polisa AC jest dobrowolnym ubezpieczeniem. Zakres ochrony może się różnić w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Ochrona przed gradobiciem może znajdować się często w tzw. pakiecie All Risk, czyli polisie, która chroni przed wszystkimi ryzykami. Pamiętaj, by w wybranym pakiecie dobrać ochronę dostosowaną do Twoich oczekiwań. Przed podpisaniem umowy zawsze zapoznaj się z OWU. Znajdują się tam wszystkie zapisy dotyczące ochrony ubezpieczeniowej.

Zabezpiecz swój dom i mieszkanie

W mediach co jakiś czas słyszymy o tragedia rodzin, które z powodu gwałtownych burz, gradobicia w kilka chwil straciły cały dorobek swojego życia. Szkody objęte gradobiciem mogą być jednym z elementów ubezpieczenia domu lub mieszkania. Dzięki temu masz pewność, że za uszkodzony dach przez niespodziewaną zmianę pogody otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli Ci na usunięcie wszystkich szkód.

Na polisie majątkowej nie warto oszczędzać. Szczególną uwagę zwracaj zawsze na zakres ochrony, a nie na cenę. Właśnie od zakresu ochrony zależy, czy Twoja polisa zapewnia kompleksową ochronę i obejmuje wszystkie niespodziewane zdarzenia w tym grad, burze, podtopienia itd.

Wiemy, że wybór ubezpieczenia domu lub mieszkania nie jest łatwy. Trzeba zastanowić się jakiej ochrony konkretnie oczekujesz. W wyborze najlepszej polisy pomogą Ci nasi eksperci, którzy posiadają dużą wiedzę i doświadczenie. Z nami masz pewność, że Twój majątek będzie objęty najlepszą możliwą ochroną.

Ubezpiecz uprawy rolne przed gradobiciem

Gwałtowne burze, gradobicia i lokalne podtopienia mogą w kilka chwil zniszczyć wszystkie uprawy. Wszyscy rolnicy zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim muszą przygotować się na występowanie trudnych warunków atmosferycznym. Ubezpieczenie od gradobicia powinno być jednym z podstawowych elementów ochrony upraw.

Ubezpieczenie upraw to ubezpieczenie majątkowe, które zobowiązuje rolników do  ochrony upraw, na które pobiera się dopłaty bezpośrednie. Ubezpieczyć możesz swoje uprawy przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych oraz wykupić dodatkowe opcje jak polisa NNW oraz ochrona prawna. W wyborze polisy warto skontaktować się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl. Dobiorą dla Ciebie kompleksowe ubezpieczenie, które zapewni Ci odszkodowanie niezbędne do usunięcia wszystkich szkód podczas niespodziewanego zdarzenia.

Ubezpieczenie od gradobicia może się przydać w okresie wiosenno-letnim, gdzie występuje duże ryzyko burz, wichur i nawałnic. Tylko kompleksowa ochrona zapewni Ci środki potrzebne do usunięcia szkód. Już dziś sprawdź ile kosztuje polisa. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl. Pomożemy Ci na każdym etapie zakupu polisy oraz doradzimy i odpowiemy na każde Twoje pytanie.

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie od gradobicia. Co można objąć ochroną?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x