Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie jachtu i skutera wodnego. Co trzeba wiedzieć?

Żeglarstwo i inne sporty wodne to idealny sposób na spędzenie urlopu. Miłośnicy takiej formy wypoczynku inwestują często duże pieniądze w swój sprzęt. Pamiętajmy, że oprócz wymaganych dokumentów i patentów nie można zapominać o ubezpieczeniu. O co zadbać w kwestii ubezpieczenia jachtu i innych jednostek pływających?

Posiadanie jachtu, sprzętu wodnego, uprawianie wodnej turystyki, sportów rekreacyjnych lub szkoleń wiąże się z prawdopodobieństwem wystąpienia szkód, które mogą doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji finansowych.

Warto zainwestować w kompleksowe ubezpieczenie jachtów śródlądowych, które obejmuje m.in.:

 • Jachty (żaglowe, żaglowo-motorowe, motorowe, skutery wodne), które są zarejestrowane i dopuszczone do żeglugi śródlądowej,
 • Sprzęt wodny (kajaki, łodzie, deski surfingowego itp.)
 • OC użytkownika wobec osób trzecich,
 • NNW,
 • Ubezpieczenie sprzętu wodnego i rzeczy osobistych.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Składka polisy w głównej mierze zależy od kilku czynników, które są brane pod uwagę. Najczęściej wysokość ubezpieczenia zależy od:

 • Zakresu ochrony,
 • Sumy ubezpieczenia,
 • Indywidualnej oceny ryzyka,
 • Płatności (jednorazowo lub na raty),
 • Zapisów w katalogu wyłączeń.

Co to jest Jacht-Casco?

Czy wiesz, że jachty i inny sprzęt wodny może posiadać ubezpieczenie, które w swoim zakresie może być podobne do samochodowego autocasco? Jacht-Casco powinien zainteresować wszystkich tych, którzy startują w różnego rodzaju zawodach, regatach itp. W tym przypadku jacht lub inny sprzęt wodny, który bierze udział w imprezach sportowych jest objęty ochroną  jedynie za szkody, które powstały wyłącznie w czasie uczestnictwa w danych zawodach w następstwie zdarzeń objętych zakresem ubezpieczenia jacht-casco.

Podstawowy zakres Jacht-Casco obejmuje m.in.:

 1. Wywrócenie się lub zatonięcie jachtu albo sprzętu wodnego,
 2. Utknięcia na mieliźnie, wejścia na ląd lub inną przeszkodę podwodną,
 3. Kolizji z inną jednostka pływającą,
 4. Uderzenia o nadbrzeże lub inne obiekty stałe oraz pływające w okresie eksploatacji jachtu lub sprzętu wodnego na akwenach wodnych,
 5. Ogień,
 6. Upadek statku powietrznego lub przedmiotów z jego pokładu,
 7. Działanie siły wyższej,
 8. Wybuch,
 9. Działania fali powstałej na skutek nadmiernej prędkości innych jednostek pływających, tzw. kolizja bez kontaktu,
 10. Umyślne uszkodzenia jachtu oraz sprzętu wodnego przez osoby trzecie podczas postoju jachtu w miejscu strzeżonym lub przechowywania jachtu w należycie zabezpieczonym pomieszczeniu.

Sporty wodne i żeglarstwo w okresie wakacyjnym cieszą się coraz większą popularnością. Inwestując w ten sport trzeba pamiętać o kompleksowym ubezpieczeniu. SuperUbezpieczenia.pl pomogą Ci znaleźć polisę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania i zapewni kompleksową ochronę. Sprawdź cenę polisy już dziś. Po więcej szczegółów zadzwoń 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

 

 

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie jachtu i skutera wodnego. Co trzeba wiedzieć?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x