Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie motocykla 2017

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Miłośnicy jednośladów przez kilka miesięcy musieli zostawić swoje maszyny w garażu. By wejść w sezon bez żadnych niemiłych niespodzianek należy się odpowiednio przygotować. Jednym z elementów powinno być sprawdzenie, czy posiadamy ważne ubezpieczenie OC. Na temat ubezpieczenia motocykla rozmawialiśmy z Mariuszem Lewaszowem, ekspertem ds. ubezpieczeń z SuperUbezpieczenia.pl.

Sprawny motocykl to gwarancja bezpieczeństwa. Przygotowując jednoślad do sezonu wielu właścicieli przygotowuje maszynę samemu w swoich garażach lub korzystają z pomocy profesjonalnych serwisów. O sprawy techniczne można zadbać, ale jeśli chodzi o ubezpieczenie należy skorzystać z pomocy ekspertów.

Na początek trzeba wiedzieć, że każdy motocykl, skuter lub motorower, który jest zarejestrowany w Polsce musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Koszt takiego ubezpieczenia to zwykle kilkadziesiąt złotych. To nic w porównaniu z karami jakie grożą za jazdę bez ważnej polisy.

O czym więc należy pamiętać?

Kupując używany motocykl musimy pamiętać, że polisa przechodzi na nowego właściciela i kończy się z upływem okresu na jaki została podpisana przez zbywcę. Należy pamiętać o ciągłości ubezpieczenia i odpowiednio przed końcem umowy wykupić OC na siebie- mówi Mariusz Lewaszow, ekspert SuperUbezpieczenia.pl.

Czy ubezpieczenie autocasco może się przydać?

ML: Oczywiście, że tak. Motocykle z wyższej półki kosztują często więcej niż samochody. Chwila nieuwagi i możemy przez przypadek uszkodzić jednoślad. W takiej sytuacji nieocenione może okazać się ubezpieczenie AC. Niektórzy ubezpieczyciele przy ochronie AC mogą wymagać dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych.

Załóżmy, że posiadam 60% zniżek przy OC samochodu. Czy mogę liczyć na ich uwzględnienie w przypadku ubezpieczenia motocykla?

Właściciele motocykli mogą podobnie jak właściciele samochodów liczyć na zniżki. W zależności od Towarzystwa ubezpieczeniowego te zniżki mogą być przenoszone. Jeśli chodzi o wyliczenie składki, to bardzo ważne są tutaj parametry motocykla. Dużo zależy od pojemności i rodzaju motocykla (np. sportowy).

Brak OC oznacza problemy

Wyjeżdżając na drogę bez ważnego ubezpieczenia motocyklista naraża się na poważne problemy. Kary za brak OC w 2017 roku poszybowały w górę. Obecnie wynoszą one:

  • 130 zł za brak OC do 3 dni,
  • 340 zł od 4 do 14 dni,
  • 670 zł powyżej 14 dni,

Spowodujesz kolizję bez ważnej polisy? Pamiętaj, że wszystkie koszty związane ze szkodą będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. OC sprawia, że to właśnie ubezpieczyciel zapłaci za wszystko. Już dziś sprawdź ile zapłacisz. SuperUbezpieczenia.pl znajdą dla Ciebie najtańszą składkę na rynku. Wystarczy zadzwonić pod numer 720 221 221. Doradzimy i odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie motocykla 2017

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x