Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie na Igrzyska Olimpijskie

5 sierpnia 2016 roku rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Udział w zawodach weźmie ponad 10 tysięcy sportowców z 206 Komitetów Olimpijskich. Wraz za swoimi reprezentacjami ruszą kibice, którzy dopingować będą swoich ulubieńców. Każdy kibic musi być przygotowany na to sportowe święto. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Poznaj szczegóły na temat ubezpieczenia podczas wizyty  w Brazylii.

Polska reprezentacja

Igrzyska Olimpijskie to bez wątpienia największe wydarzenie sportowe na świecie. Transmisje telewizyjne w każdym zakątku świata oraz olbrzymie koszty organizacyjne sprawiają, że cały świat od 5 do 21 sierpnia będzie kręcił się wokół Rio. Polska reprezentacja także weźmie w tym udział. Aż 238 sportowców będzie reprezentować nasz kraj w różnych dyscyplinach. Ostatnie wyniki sportowe naszych reprezentantów pozwalają optymistycznie myśleć o medalach podczas olimpiady. Z pewnością wielu Polaków zdecyduje się odwiedzić Rio, by na żywo dopingować naszych sportowców.

Kwestia bezpieczeństwa

Wielu specjalistów uważa, że wybór Brazylii jako organizatora olimpiady to nie był dobry pomysł. Niestabilna sytuacja polityczna, niezadowolenie społeczeństwa, wirus zika i obawy przed atakami terrorystycznymi. To wszystko sprawia, że istnieją duże obawy w kwestii bezpieczeństwa turystów, kibiców i samych sportowców.

Cała Brazylia przed olimpiadę nie miała łatwo. Na początku 2015 roku wybuchła epidemia wirusa zika. Przypominamy, że wirus ten jest bardzo niebezpieczny dla kobiet w początkowym stadium ciąży zagrażając prawidłowemu rozwojowi płodu. Po wybuchu epidemii wiele Komitetów Olimpijskich zastanawiało się nad tym, czy do Rio wyślą sportowców. Obecnie uważa się, że sytuacja została opanowana. Ryzyko jednak dalej istnieje.

Po atakach terrorystycznych we Francji i Belgii cały świat żyje w strachu. Nie inaczej jest w Brazylii. Dżihadyści już w kwietni ostrzegali, że Brazylia może być następnym celem ataków. Do tej pory wdrożono jednak specjalny plan zapobiegający zamachom oraz podwyższono poziom zagrożenia terrorystycznego na czwarty w pięciostopniowej skali. Największe ryzyko może pojawić się w miejscach najczęściej uczęszczanych przez turystów, gdzie skupisko ludzi jest największe.

Jak organizacje igrzysk oceniają sami Brazylijczycy? Okazuje się, że w kraju od miesięcy trwają protesty, które mają pokazać, że Brazylia ma poważne problemy wewnętrzne. Głównie chodzi tu o wszechobecną biedę, korupcję i zorganizowaną przestępczość.

Wyjazd do Rio. Ubezpieczenie na Igrzyska Olimpijskie?

Niezależnie od kierunku wyjazdu trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Jeśli planujesz wyjazd do Rio to oprócz niezbędnych rzeczy i biletów na stadion powinieneś pamiętać też o wykupieniu odpowiedniej polisy.  Pamiętaj, że brak polisy w przypadku wypadku oznacza bardzo duże problemy. Za powstałe szkody i ewentualne leczenie będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Opieka medyczna, transport medyczny, akcja ratunkowa i leczenie ambulatoryjne nie należą za granicą do najtańszych.  Tylko kompleksowa polisa turystyczna obejmująca następstwa nieszczęśliwych wypadków i zwrot kosztów leczenia. Oznacza to, że za  wszystko zapłaci Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Jak zatem wybrać ubezpieczenie na Igrzyska Olimpijskie? Na początek należy dokładnie sprawdzić zakres i sumę ubezpieczenia. Podczas Twojego wyjazdu może zdarzyć się wszystko. Pamiętaj, by dokładnie zapoznać się z katalogiem wyłączeń. Opisane są tam sytuacje za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Nasi eksperci przygotowali dla kibiców porównanie ofert polisy ubezpieczeniowej kilku wiodących Towarzystw Ubezpieczeniowych. Poniżej możesz sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Po więcej szczegółów zadzwoń 720 221 221.

My zajmiemy się Twoim bezpieczeństwem, a Ty ciesz się atrakcjami Copacabany i poczuj sportowe emocje.

Ubezpieczenie_Igrzyska_Olimpijskie

Polub ten artykuł!

Skomentuj

Ubezpieczenie na Igrzyska Olimpijskie

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x